Xiaomi Mi Watch: vypadají jako Apple Watch, cena ale bude někde jinde...

Ivana Dunková

Xiaomi na dnešní tiskové konferenci mimo topmodelu Mi Note 10 Pro představilo i hodinky Mi Watch. A tentokrát se nejedná o model vyráběný u dceřiných značek Amazfit nebo Huami, na které jen Xiaomi přilepí své logo, ale o produkt, který od začátku do konce navrhlo a vyrábí samotné Xiaomi. Již na první pohled je zřejmé, že se nové hodinky inspirovaly u Apple Watch . Mimo podobného označení mají stejný tvar těla, úhlopříčku displeje i korunku umístěnou na stejném místě, jako u hodinek amerického giganta.

Apple Watch Series 5: LTPO displej už nezhasíná, ale baterie stále vydrží celý den

Xiaomi do hliníkového šasi o rozměrech 45 × 37 mm a s tloušťkou 12,3 mm vměstnalo 1,78" AMOLED displej s rozlišením 410 × 410 pix a s podporou režimu Always On. Speciální varianta hodinek nabídne keramické unibody, na vnitřní straně samozřejmě nebude chybět měřič srdečního tepu a konektory pro nabíjení. Jediným ovládacím prvkem hodinek bude, mimo dotykového displeje, korunka na pravé straně. Levý bok obsadil reproduktor a také mikrofon. Uvnitř hodinek je připravena 570mAh baterie, která je vůbec největší, jakou jsme kdy u hodinek mohli vidět.

Oficiální představovací video hodinek Xiaomi Mi Watch:

Výpočetní výkon obstarává čipset Snapdragon Wear 3100 s podporou LTE sítí, které si vychutnáte díky eSIM. S aktivní 4G sítí mají hodinky na jedno nabití vydržet jeden a půl dne, bez aktivního rádia však vydrží daleko déle. Operační paměť je 1GB, interní úložiště nabídne kapacitu 8 GB. V rámci konektivity nechybí Bluetooth 4.0, GPS nebo NFC, které využijete pro mobilní platby Google Pay.

Nejzajímavější je však samotné prostředí hodinek, Xiaomi na Wear OS totiž naočkovalo svou nadstavbu MIUI, což se u hodinkové verze Androidu stalo vůbec poprvé. Oficiálně se nadstavba v hodinkách nazývá MIUI for Watch, a již ze startu bude mít více než čtyřicet předinstalovaných aplikací a samostatný obchod pro aplikace třetích stran. Největší změnou prošla aplikační nabídka, která zobrazuje čtverečky s ikonami jednotlivých aplikací. Kontinuální měření srdečního tepu, počítání kroků a cvičení, jsou naprostou samozřejmostí.

A to nejlepší na závěr? Určitě koncová cena. V Číně se začnou hodinky prodávat 11. listopadu, a to za 1 299 čínských juanů, tj. zhruba za 4 200 Kč. Speciální edice se safírovým sklíčkem, ocelovým tělem a kovovým řemínkem vyjde na 1 999 yuanů, což dělá v přepočtu 6 500 Kč. Evropská dostupnost hodinek zatím oznámena nebyla.